top of page

BOJOVÉ ŠPORTY

warrior.jpg

2011, USA
WARRIOR
Bojovník
(drama, športový)

87%

Dvaja bratia, ktorí sa kedysi rozišli v zlom, zvedie do jedného zápasníckeho ringu potreba vyhrať najvyššiu finančnú odmenu v histórii MMA. v strhujúcom príbehu dvoch bratov, ktorí stanú proti sebe v klietke a možno nájdu aj niečo viac, než len peniaze ...

creed.jpg

2015, USA
CREED
Creed
(dráma, športový)

75%

Rocky Balboa, bývalý svetový šampión v ťažkej váhe, sa stane trénerom a mentorom Adonisa Creeda, syna svojho niekdajšieho súpera Apolla Creeda.

milliondollarbaby.jpg

2004, USA
MILLION DOLLAR BABY
Million dollar baby
(drama, športový)

88%

Starnúci Frankie Dunn (Clint Eastwood) sa pokúša zmieriť so svojou dcérou, nemá však šťastie. Frankie trénuje mladých a nádejných boxerov. Nedarí sa mu ich ale dostať k majstrovskému zápasu

FITNESS A KULTURISTIKA

pumpingiron.jpg

1978, USA
PUMPING IRON
Železný Schwarzenegger
(dokumentárny, športový)

85%

V roku 1977 si nezávislý dokument posvietil na svet kulturistiky. Film sa stal kasovým trhákom a vzbudil medzinárodnú senzáciu. Odštartoval kariéru jedného budúceho multimilionára a navždy zmenil svet bodybuildingu a telesného cvičenia všeobecne.

generationiron.jpg

2013, USA
GENERATION IRON
Generation iron
(dokumentárny, športový)

81%

Ide o dokumentárny film z kulturistického sveta, kde nahliadneme nielen do zákulisia kulturistických súťaží, ale aj do bežného života niekoľkých borcov. Film je situovaný a určený pre širšie spektrum publika. Zistíme tak čo pojem „kulturista“ všetko obnáša.

generation2.jpg

2017, USA
GENERATION IRON 2
Generation iron 2
(dokumentárny)

70%

Od režiséra Generation Iron prichádza očakávané pokračovanie, ktoré bude zobrazovať 5 špičkových kulturistov a fitness hviezd na ceste k dosiahnutiu dokonalej postavy a posunutiu na ďalšiu extrémnu úroveň. Vo svete sociálnych médií a internetu sa pravidlá zmenili

MOTIVAČNÉ A INŠPIRATÍVNE

nezlomny-4.jpg

2014, USA
UNBROKEN
Nezlomný
(vojnový, životopisný, športový)

72%

Louis bol ako malé dieťa poriadny nezbedník. Mal však šťastie, že pred následkami svojich činov dokázal vždy rýchlo utiecť. Všimol si to aj jeho brat Pete, ktorému napadlo, že by Louis mohol využiť svoj bežecký talent na pretekanie.

kralrichard.jpg

2021, USA
KING RICHARD
Kráľ Richard: zrodenie šampióniek
(životopisný, športový)

76%

King Richard je životopisná dráma, natočená podľa skutočného príbehu, ktorý inšpiruje celý svet. Príbeh Richarda Williamsa, trénera a otca svetovo preslávených tenistiek Venus a Sereny, ktorý má geniálny plán ako dostať svoje dcéry na svetovú tenisovú scénu.

whiplash.jpg

2014, USA
WHIPLASH
Whiplash
(drama, hudobný)

85%

Jedného večera na Andrewa, ktorý práve cvičí na bicích, narazí Terence Fletcher, dirigent, preslávený svojim učiteľským talentom v rovnakej miere ako svojimi nemilosrdnými praktikami. Hoci si spolu toho večera príliš veľa neoznámia, prebudí v ňom túžbu dosiahnuť svoj cieľ.

PRE REGISTROVANÝCH

bottom of page