top of page

RYŽOVÁ KAŠA
ZDROJ SACHARIDOV

RYZOVA.png

od 4,95€

Vaša obľúbená čistá instantná ryžová kaša so skvelou konzistenciou. Ľahko stráviteľná, výborný zdroj energie, rýchla a jednoduchá príprava a bez obsahu alergénov, konzervačných látok, GMO, umelých aróm, farbív, sladidiel či iných prídavných látok. Vhodná aj pre ľudí, ktorí musia dodržiavať bezlepkovú a bezlaktózovú diétu.

DOPLNKY VÝŽIVY

SUPLEMENTY

NAMAXIMUM logo white.png

Doplnky výživy dnes už neodmysliteľne patria do jedálnička každého športovca. Pravda je taká, že je veľmi zložité splniť všetky požiadavky tela na mikronutrienty len z pevnej stravy. Nehovoriac o športovcoch, cvičencoch, ktorí majú väčšie nároky organizmu ako bežný/neaktívny človek.

Ako príklad uvediem vitamín D3. Hlavným prírodným zdrojom vitamínu je syntéza cholekalciferolu v spodných vrstvách pokožky chemickou reakciou, ktorá závisí na vystavení sa slnku. Viac ako 90% príjmu máme vďaka slnečnému svitu, hlavne počas leta. Samozrejme počas jesene/zimy nám hladina v tele postupne klesá a vzhľadom k veľmi krátkym dňom nemáme dostatok zdrojov k doplňovaniu. Ak by sme chceli prijať odporúčanú dávku, museli by zjesť napríklad 400g lososa, alebo 25 vajec, každý deň! 

Dnes už máme na výber obrovské množstvo doplnkov, častokrát aj veľmi nepotrebné a stým spojený aj rozsiahly marketing. Preto si dávajte pozor čo konkrétne propaguje Váš obľúbený influencer/ka a či skutočne daný doplnok potrebuje a dáva zmysel. Ja osobne mám veľmi rád českú firmu PROM-IN vzhľadom k vysokej kvalite doplnkov a posledné roky som sa rozhodol osobne osloviť firmu NAMAXIMUM, ktorá ponúka kvalitné doplnky, široký výber, možnosť zakúpiť aj samostatné suroviny a výbornú cenu. Neorientujú sa na masívny, predražený marketing a tým pádom sú ich produkty dostupné naozaj pre každého. Ak by Vás viac zaujímala stratégia a myšlienka tejto firmy, môžete si ju prečítať na ich webe
(prečítať)

ZĽAVOVÝ KÓD:
PISTA5

ZÁKLAD SUPLEMENTÁCIE

SRVÁTKOVÝ PROTEÍN
ZDROJ BIELKOVÍN

wpcprotein.jpg

od 8,99€

Klasický srvátkový koncentrát vhodný ako zdroj bielkovín na doplnenie do jedálnička za výbornú cenu s príjemnou chuťou, na výber je z viac ako 18 príchutí.

Obsah bielkovín potvrdený nezávislým certifikátom akreditovaného laboratória v SR. (zobraziť)

Kvalita potvrdená analytickým certifikátom. (zobraziť)

OMEGA 3
ZDRAVÉ TUKY

00-OMEGA.png

Funkcie mozgu, srdca aj hormónov. Problém populácie je, že majú zlý pomer Omega-3 vs. Omega-6 mastných kyselín. Om-3 sú dokonca niekoľko násobne dôležitejšie ako Om-6, dôležitý je ale ich pomer. Napríklad také arašidy majú 5'000 násobne viac Om-6 ako Om-3, čo nie je zrovna ideálne. Preto by sme mali dbať aj na kvalitné dopĺňanie Om-3. s ideálnym pomerom EPA, DHA Skvelým zdrojom je rybacie mäso, ľanový olej, vlašské orechy. No ruku na srdce kto príma dostatok týchto zdrojov na každodennej báze. Denná dávka sa nedá stanoviť vzhľadom na odlišné príjmy tukov u každého človeka, ja odporúčam aspoň 2'000mg rybieho oleja denne.

od 4,95€

VITAMÍN D3
VITAMÍNY

00-VITAMIND3.png

Tu je asi najväčší problém zastúpenia zo stravy. Až 90% tohto vitamínu máme zo slnka a preto by sme ho mali naozaj (s výnimkou leta) dopĺňať. Dokonca ľudia, ktorí pracujú v miestnostiach bez okien 8-12hodín denne, môžu mať aj v lete podvýživu vitamínu D. Okolo Dčka je veľa špekulácií, odporúčaná denná dávka stojí na 2'000 IU denne, pravda je taká, že v zime je táto hodnota nedostačujúca a mali by sme sa priblížiť  aspoň ku 5'000 IU. Najlepšiu potrebu by samozrejme ukázali testy, niektorí  športovci užívajú až 10'000 IU denne.

od 6,95€

MG - HORČÍK
MINERÁLY

00-MAGNESIUM.png

Pravdepodobne najdôležitejší minerál v našom tele, ktorý sa podieľa na množstve procesov, vrátane syntézy bielkovín, správnej činnosti nervovej sústavy, znižovaniu únavy a vyčerpania organizmu. Vo fitness zaťažujeme nervovú sústavu dosť a preto by tento minerál nemal v dostatočnom množstve chýbať v tvojom jedálničku. Odporúčam sa pohybovať v dávke 300-500mg čistého horčíka denne, skvelý je napríklad v rozmedzí tréningu (pred, počas alebo po). Najlepšie formy sú: citrát, cheláty (bisglycinát), malát.

od 3,95€

ZÁKLAD PRE SILOVÉHO ŠPORTOVCA

CFM SRVÁT. PROTEÍN
ZDROJ BIELKOVÍN

00-PROTEIN.png

od 23,95€

Srvátkový proteín vyrobený najšetrňejšou metódou CFM, vhodný ako zdroj bielkovín na doplnenie do jedálnička za výbornú cenu s príjemnou chuťou, na výber v 9 príchutiach.

Obsah bielkovín potvrdený nezávislým certifikátom akreditovaného laboratória v SR. (zobraziť)

Špičková kvalita potvrdená analytickým certifikátom. (zobraziť)

GLUTAMÍN
AMINOKYSELINY

00-GLUTAMIN.png

od 3,99€

Glutamín je jeden z mojich najobľúbenejších doplnkov, je to najzastúpenejšia aminokyselina v našom tele a značne prispieva k regenerácii a zotavovaní po tréningu. Okrem toho je výborný na imunitu a spolu s tým aj zlepšuje trávenie. Určite kupovať FERMENTOVANÝ alebo MIKRONIZOVANÝ. Glutamín sa podieľa na množstve procesov v našom tele, ak sa bavíme o transporte k svalom, sú ešte zaujímavejšie glutamínové peptidy, sú už o niečo drahšie. Odporúčam ľudom ktorý majú už naozaj tvrdšie tréningy. Ideálna denná dávka 10-15g.

KREATÍN
 

00-KREATIN.png

Jeden z najstarších doplnkov, dlho skúmaný a je za ním vytvorených najviac štúdií, ktoré dokazujú jeho pozitívny účinok . Svoje miesto v základnej suplementacii silových športovcov rozhodne má. Najväčší potenciál využitia má počas tréningu, pomáha nám s premenou ATP, preto odporúčam užívať 15-60min. pred tréningom v dávke 3-5g. Inak odporúčam kreatín užívať na dennej báze v dávke približne 1g na každých 10kg tvojej hmotnosti rozdelených do 2 dávok. Pri užívaní dbať na dostatočný príjem tekutín!

od 16,50€

B-COMPLEX
VITAMÍNY

00-BCOMPLEX.png

od 4,99€

Celé spektrum skupiny vitamínov B, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12. Každý z nich zastupuje trocha iné funkcie v našom tele, vo všeobecnosti sa môžeme ale baviť o znížení vyčerpania a prispievaniu k správnej funkcii imunitného systému. Človek ktorý má pestrý jedálniček by nemal mať problém s dostatkom týchto vitamínov, tu už stojí za zváženie či máš dostatok strukovín, ovocia a obilnín v tvojom jedálničku. Každopádne pre človeka ktorý tvrdo trénuje odporúčam, bohato stačí 1tbl. každý druhý deň.

ASHWAGANDHA
ADAPTOGĚNY

00-ASHWAGANDA.png

od 6,95€

Jeden z najzaujímavejších adaptogénov vôbec. Sám ho užívam už vyše 2 rokov. Bolo spravených už niekoľko rozsiahlych štúdií (cez 200) na tento Aruvedský koreň a jeho extrakt preukázateľne znížil pri dlhodobom užívaní aspoň 500mg denne, hladinu stresových hormónov v tele (napr. kortizol) o 25%. Dokonca mi pomohol u žien, ktoré mali problémy s menštruáciou. Potláča stres a spolu s tým má vplyv na našu psychiku. Z vlastnej skúsenosti aj druhých, len odporúčam! Ak by vás táto bylina zaujala, odporúčam prečítať tento článok.

ROZŠÍRENÁ SUPLEMENTÁCIA PRE POKROČILÝCH

PRE REGISTROVANÝCH

bottom of page